вечер памяти Михаила Тимофеевича Калашникова
11.11.2019.

#Башкортостан#КуюргазинскаяЦБ#ЯкутовскаяСельскаяБиблиотека#КуюргазинскийРайон#Калашников#100ЛетиюКалашникова

Бөгөн Яҡут китапханаһында билдәле автомат сығарыусы Михаил Калашниковтың хәтер кисәһенә йыйылыштыҡ. Балалар бик матур итеп әҙерләнеп килгәндәр был кисәгә. Һүрәттәр төшөргәндәр, геройҙың портреттарын яһағандар, рефератка тиклем яҙып алып килгәндәр. Балалар бик күп беләләр был бөйөк шәхес тураһында. Шулайҙа балалар араһында Калашников тураһында бик куп мәғлүмәттәр йыйыусы булып Әбйәлилов Ислам, Әбйәлилов Байрас, Кәҙерғәлин Вильдан булһа, ә һүрәт төшөрөү буйынса Кәҙерғәлина Айгүзәл, Кәҙерғәлин Вильдан алдынғылыҡты бирмәнеләр. Бөгөнге хәтер кисәһе балаларға бик тә оҡшаны, үҙебеҙҙең ошондай үрнәк алып йәшәрлек геройҙарыбыҙ балаларға бик күп көс дәрт биреп торор һис шикһеҙ.
Сегодня в Якутовской сельской библиотеки прошел вечер памяти Михаила Тимофеевича Калашникова. В библиотеки организовано выставка с работами детей. Учащиеся собрали очень много материалов об этом выдающимся человеке. Особенно отличились такие дети как Абзалилов Байрас, Абзалилов Ислам, Кадыргулов Вильдан. А лучшие рисунки нарисовали Кадыргулова Айгузель, Кадыргулов Вильдан. Детям очень понравился вечер памяти. Такие мероприятия детям дают много энергии для дальнейшей учебы.https://vk.com/feed?q=%23%D0%9A%D1%83%D1%8E%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F%D0%A6%D0%91&section=search&z=album-75842082_268229914