День защитника Отечества.

В Молокановской сельской библиотеке прошла спортивно-познавательная программа “ЗОЖ-дартс”, посвящённая продвижению идей здорового образа жизни.

Защитники, с праздником вас.
Опора и щит вы для нас.
Желаем отваги, успеха,
Здоровья, улыбок и смеха.

Якутовская сельская библиотека.
Борондан килгән тәртип шундай: был ир- егеттәрҙең изге бурысы!
Тик шуныһы ҡурҡыныс, әле бында әле тегендә “утлы нөктәләр” ҡабынып, йылдар буйы үлеш- ҡырылыш эсендә ҡан- йәш түгеп йәшәгән халыҡтар күпме! Ә һалдаттарға ана шул ут эсенә лә инергә тура килә.

Кривле-Илюшкинская сельская библиотека
Библиотекарь Михайлова Мария провела викторину : “Русский солдат умом и силой богат”.

Якшимбетовская сельская библиотека
Бөгөн Яҡшымбәт ауыл мәҙәниәт йортонда ватанды һаҡлаусылар көнөнә арналған бик матур сара үтте. “Алдыңғылар” һәм “Батырҙар” командалары сәмле уйын алып барҙы. Афарин, егеттәр, ошондай ҡыҙыҡлы сарала әүҙем ҡатнашыуығыҙға. Егеттәр һынатманылар, һөҙөмтәлә дуҫлыҡ еңде.